نایب‌رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: گروه کشتیرانی در راستای سیاست‌‌‌های دولت سیزدهم و اهمیت توسعه روابط تاریخی تجاری ایران و روسیه، برنامه‌ریزی دقیقی را در این مسیر صورت داده و علاوه بر راه‌اندازی کریدور شمال- جنوب، توسعه ناوگان در حوزه خزر را نیز به صورت جدی دنبال کرده و در دستور کار دارد.

به گزارش روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران؛ محمدرضا مدرس‌‌‌خیابانی همزمان با آغاز به کار نمایشگاه بین‌المللی حمل‌‌‌و‌‌‌نقل و خدمات لجستیکی روسیه «ترانس راشا»، با بیان اینکه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان متولی کریدور شمال-جنوب اقدامات راهبردی را برای توسعه تجارت از طریق این کریدور انجام داده است، تصریح کرد: حجم مراودات تجاری از کریدور شمال-جنوب نسبت به سال گذشته و آغاز برنامه احیای این کریدور از افزایش چشمگیری برخوردار بوده است. وی تجهیز و نوسازی بندر سالیانکای روسیه با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلاری و راهبری گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی را از جمله نقاط عطف توسعه کریدور شمال- جنوب ارزیابی و اظهار کرد: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با نگاه و برنامه راهبردی در راستای توسعه روابط تاریخی تجاری ایران و روسیه گام برمی‌دارد.مدیرعامل گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران روسیه را همسایه و شریک تاریخی ایران دانست و افزود: بازار بزرگ این کشور زمینه بالقوه و مناسبی را برای فعالیت تولیدکنندگان و تجار ایرانی در خود دارد و گروه کشتیرانی آماده است این زمینه را بیش از پیش بالفعل سازد. وی با اشاره به اینکه بازار روسیه، بازاری رقابتی است به تشریح موضوع «پنجره فرصت تجارت» با این کشور پرداخت و گفت: امیدواریم فعالان اقتصادی کشور فرصت پیش آمده را غنیمت شمرده و تجارت با روسیه را تعمیق بخشند. مدرس‌‌‌خیابانی به موضوع توسعه صادرات روسیه از طریق کریدور شمال-جنوب نیز اشاره و بیان کرد: گروه کشتیرانی به عنوان مجموعه‌‌‌ای لجستیکی در این رابطه نیز محدودیتی ندارد و با توجه به امکانات حمل‌ونقل دریایی در دریای خزر و همچنین در بخش ریلی و جاده‌‌‌ای قادر است در این زمینه نیز فعالیت گسترده‌‌‌ای داشته باشد.

وی در بخش پایانی اظهارات خود به حضور گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL)  در نمایشگاه «ترانس راشا» در مسکو پرداخت و تصریح کرد: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران حضور در نمایشگاه ترانس راشا را فرصتی برای تحقق راهبرد توسعه کریدور‌‌‌های حمل‌‌‌و‌‌‌نقلی کشور با توجه به فرصت‌‌‌های تجاری منطقه می‌‌‌داند و بنابراین با جدیت در آن شرکت کرده است.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌‌‌و‌‌‌نقل و خدمات لجستیکی، تجهیزات و تکنولوژی‌‌‌های انبارداری روسیه با عنوان «ترانس راشا» از تاریخ بیست و هشتم لغایت سی‌ام فروردین ماه سال‌جاری در شهر مسکو پایتخت روسیه برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه ۴۰۰ شرکت از ۲۲ کشور از جمله چین، ایران، بلاروس، قزاقستان، هند، فنلاند، هنگ‌‌‌کنگ، کره‌جنوبی، ترکیه، امارات متحده عربی و… حضور دارند؛ نظر به اهمیت نمایشگاه «ترانس راشا» گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز در این نمایشگاه غرفه خود را دایر کرده است.

 

منبع : دنیای اقتصاد